Smiley a vorbit despre momentele în care în portofelul lui bătea vântul.
Când spui Smiley, spui concerte, casă de producții și o mulțime de emisiuni TV, ceea ce te duce cu gândul că artistul nu duce lipsa banilor. Lucru care acum este cât se poate de adevărat, fiind unul dintre cei mai apreciați cântăreți de la noi.
Însă, pe cât de bine o duce acum, atât profesional, cât și personal, iubindu-se cu Gina Pistol de ani buni și devenind și părinții unei fetițe, pe atât de rău trăia anii adolescenței.
Smiley a cunoscut și greutățile în adolescență
Înainte de a se lansa în muzică, lucrurile în viața cântărețului nu erau tocmai roz, dar chiar și așa, tânăr fiind și cu mult chef de viață, pus pe distracții, fiecare vară îl prindea pe litoral.
Artistul nu pleca singur, ci însoțit de prieteni, nici ei mai înstăriți, însă la fel de dornici de aventură.
Privind cu nostalgie în trecut, la vremurile ce de mult timp au apus, având acum o mulțime de amintiri de suflet, Smiley recunoaște că a fentat de multe ori sărăcia.
Nu puține au fost dățile, spune el, în care nu a mai avut bani de mâncare.
Însă, inventiv din fire, iubitul prezentatoarei show-ului de gătit a găsit imediat soluția ideală pentru a se distra pe nisipul fierbinte de la mare zile la rând, dar cu stomacul mai gol.
”Am rămas fără bani. Tot timpul rămâneam fără bani când veneam la mare. În ultimele 3-4 zile mâncam un langoș și cu ceva acidulat ca să se umfle în burtă și să nu ți se mai facă foame ”, a dezvăluit Smiley.
De altfel, lipsa mâncării nu a fost singura problemă a artistului, căci nebuniile tinereței au continuat, nefiind acum puține la număr. Tot la acea vreme, recunoaște Smiley, alături de gașca de atunci, din lipsa banilor, au ajuns să împartă și același pat. Într-o cameră mică de cazare, el spune că dormeau și câte patru persoane, important fiind pentru ei că se aflau la mare.
„Am făcut o grămadă de nebuneli la mare. Am dormit la un moment patru inși într-o cămăruță de 10 metri pătrați în două…Nici măcar… Era un singur pat și o canapea, ceva, am dormit toți, claie peste grămadă, că nu aveam unde să dormim”, a mai povestit Smiley.